İLGİLENDİĞİNİZ PROJEYİ SEÇİN

UZMANLARIMIZ SORULARINIZI YANITLASIN

Proje Seçiniz

PROJELER

MEGA PROJE ÖNERİLERİ

SULTANADA

SULTANADA Mega Proje Önerisi, yükselen Türkiye’nin gözbebeği İstanbul’u “Seçkin bir Dünya Şehri” olma yolunda öne çıkartacak, yaşayanlarına dünya standartlarının üzerinde bir yaşam deneyimi sunabilecek.
SULTANADA Mega Proje Önerisi, 300.000 insanın rahatlıkla yaşayabileceği bir ticaret, ulaşım, kültür ve simge şehri; sonuç olarak  bir marka şehir olacaktır. İstanbul’un lineer yapısını dairesel plana çevirecek, Avrupa Yakası’na geçecek, Marmaray’ı tekrar Asya’ya bağlayabilecek, hava ve kruvaziyer limanı ile Türkiye’nin yükselen yıldızını markalaştıracak.

HAVVADA

Havvada proje önerisi, Kanal İstanbul inşaatından çıkacak 1 milyar m3’lük hafriyat ile Marmara Denizi’nin ortasında inşa edilecek bir ada ve üzerindeki yaşam alanlarından oluşuyor. New York'lu dünyaca ünlü mimarlık ofisi Dror tarafından tasarlanan ve dünyanın büyük ilgi gösterdiği Havvada; konutları, ticari binaları, müzesi, stadyumu ve spor alanlarıyla yüzbinlerce kişiye bir şehrin sahip olduğu tüm imkanları sunacak.

İHATA

İstanbul’a uluslararası standartları aşan bir proje önerisi İHATA*

Marmara Ring Proje önerimiz, İstanbul'u tüm Marmara'ya taşıyarak, İstanbul'daki nüfusu özgürleştirmeyi hedefliyor. Projenin önemli bir parçasını da yeni İstanbul merkezinden geçerek hiç durmadan 300 km hızla giden İnanlar'ın İHATA (İHT) İstanbul Hızlı Tren Projesi oluşturuyor. İstanbul'un hızlı nabzına uygun, İstanbul'u özgürleştirecek, geleceğe taşıyacak Marmara Ring Projesi, son yıllarda gelişen ülke perspektifine uygun, uluslararası standartları da aşan bir proje.

İHT (İstanbul Hızlı Tren Sistemi) sayesinde bölgede en uzak mesafeye 1 saatte ulaşılacak, İstanbul'un kıyı cephesi 20 katına çıkarılacak. Böylece Çanakkale'de oturup İstanbul'da çalışmak hayal olmaktan çıkacak. Toplam 12 duraktan oluşacak ve tüm Marmara'yı dolaşacak ray sistemi ile iki durak arasının sadece 10 dakika olması planlanıyor. Dünyada ilk olacak olan bu gelişmiş hızlı tren sistemiyle İstanbul-Bursa arası sadece 30 dakikaya düşecek.

İstanbul'un merkezine ulaşım kolaylaşacak, şehrin merkezinde gittikçe darlaşan yaşam alanlarına, deniz kenarında ve ormanda yaşam alanları katılmış olacak. Dünyanın tüm doğru planlanmış megakentlerinde olduğu gibi İstanbul'da da kontrolsüz linear gelişim yerine dairesel; ring gelişim oluşturulacak.

*ihata: Kuşatma, sarma, çevreleme